DIV43E25-24PB Connector
Part#: DIV43E25-24PB
Product Details
Part Number or Model DIV43E25-24PB
Description Connector
Schedule B Class
ECCN (Export Control Class)
Add to Cart
This product ships within 4-7 days
each
Request a quote Call for questions and assistance
  • Manufactured By
    TE
  • ECCN (Export Control Class)
AeroBase Group is an ISO 9001:2015 + AS9120B audited and certified supplier.
ABG is AS9120B ISO:9001 Certified
DIV43E25 Series Products
see all DIV43E25 parts »
DIV43E25-61SN-LC
Connector
DIV43E2561SNLC connector
DIV43E25-61SN-023-LC
Connector
DIV43E2561SN023LC connector
DIV43E25-61PN-LC
DIV43E2561PNLC connector
DIV43E25-61PN-023-LC
DIV43E2561PN023LC connector
DIV43E25-61PN
DIV43E2561PN connector
DIV43E25-61PA-LC
DIV43E2561PALC connector
More from TE
ACT96MC4SN
ACT96MC4SN connector
D38999/20WB35SE-LC
D3899920WB35SELC connector
24VDC nominal voltage, 1 Form C, SPDT, 40 amp, -40 C to 85 C operative temperature range. Metal Bracket included. Expected life: 100,000 operations, 40A, 14 VDC resistive on normally open contact